Nowe drogi

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Kto nie jeździł w młodości na rowerze? W Polsce bardzo wiele osób poruszało się na tych jednośladach. Niewątpliwie warto wrócić do tej aktywności, gdyż jazda na rowerze jest bardzo zdrowo i korzystnie wpływa na nasz organizm: dotleniami płuca, poprawiamy krążenie krwi, rower jest zbawienny dla naszych stawów. Rower miejski jest przystosowany do podróżowania po mieście. Nie jest to opasły rower górski, ale środek transportu, i tak należałoby o nim myśleć, którym możemy zastąpić podróż komunikacją miejską lub jazdę własnym samochodem. Zbyt dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, rower da nam możliwość zadbania o zdrowie.

Czy to się opłaca? Bilans zysków i strat.

Jeśli podróżujesz komunikacją miejską np. tramwajem czy autobusem warto wyjrzeć przez szybę, aby popatrzeć na jadących rowerzystów. Być może zauważysz, że po przejechaniu 4-5 przystanków znowu wasze drogi się skrzyżują? Wykonaj taki eksperyment, a zobaczysz, że w trakcie porannych czy popołudniowych godzin szczytu, rower wcale nie jest wolniejszy od miejskiej komunikacji. Może stanowić dla niej doskonałą alternatywę. Jeśli ten eksperyment Cię nie przekonuje, to wybierze się na jazdę testową jakimś pożyczonym rowerem i zobacz, że czas potrzebny na dotarcie do celu nie różni się znacznie. Warto może wybrać rower? Przewietrzony umysł lepiej pracuje.

Jaki rower do miasta wybrać?

Oczywiście, że rower miejski! Są one specjalnie skonstruowane, aby dobrze poruszać się po mieście. Są zwrotne, serwisowane i sprawne. Ich konstrukcja sprawia, że pedałowanie, przyspieszanie, nabieranie prędkości nie powoduje wielkiego zmęczenia. Nie są to „toporne” i „ciężkie” rowery, ale pojazdy, którymi można poruszać się z przyjemnością.

https://swiatrowerow.com.pl/rowery/kross